Bilimsel Araştırmalar ve Toplantılar

Bilimsel Araştırma, Toplantılar ve Yayın alt kolu olarak amacımız hem Hacettepe, hem de ulusal tıp fakültesi öğrencilerinin akademik ve kişisel gelişimine genel katılımlı oturumlar, kongreler,  sempozyumlar ve yayınlar yaparak katkıda bulunmaktır. Fakültemizin değerli öğretim üyeleri ve araştırma görevlilerinin katkılarıyla gerçekleştirilen  bu etkinliklerde da yöneldiğimiz konular da bu amacımız doğrultusundadır.

HÜTBAT Bilimsel Yayın ve Makaleler Alt Grubu, bilimsel çalışmalarda ortak ilgi alanına sahip öğretim üyeleri ve öğrencileri bir araya getirmektedir. Bu şekilde öğrenciler alanında uzman öğretim üyelerinden ilgi alanlarına dair detaylı bilgi alabilmekte ve bilimsel çalışmalara dahil olabilmektedirler.

 

“Efsane mi, Gerçek mi? Lucid Rüya” 

20141217_12505120141217_125438

 

17 Aralık 2014 tarihinde, uyku, rüya ve lucid üzerine bilimsel çalışmaları yakından takip eden Fizyoloji ABD Araştırma Görevlisi Kutlu KAYA'nın son dönemin güncel konularından olan ve ilgi çekiciliğiyle büyük bir katılımcı kitlesi oluşturan “Efsane mi, Gerçek mi? Lucid Rüya” isimli genel katılımlı konuşma sunumunu gerçekleştirildi.